Přechod 2016

21.07.2017

Hodnocení a ohlasy z Přechodu (osmidenní intenzivní "Český pránický přechod") 2016

"Některé meditace byly opravdu velmi intenzivní (něco takového jsem ještě nezažil) - cítil jsem např. velmi silnou energii ve srdeční čakře a intenzivně se mi čistily některé blokády v páteřním kanálu. Také jsem měl příznaky vzestupu kundalini. Ohromné horko, které stoupalo tělem. Skvělé. Překvapila mne i účinnost některých muder. Velmi zajímavé. Určitě stojí za to se jim občas věnovat.... rušení geopatogenních zón - to je fakt bomba. Uměl jsem odrušit zóny vždy jen dočasně a spíš jsem řešil, jak umístit nábytek, aby se jim obyvatel příbytku vyhnul a trávil jim pokud možno, co nejméně času. Ale kompletně je vyrušit, to jsem rozhodně neuměl.... vlastní přechod byl také velmi zajímavý. ...I když jsem na práně jen z části (zatím mi to tak vyhovuje), hodnotím to velmi pozitivně. Podstatné je, že jsem více poznal principy, jak to funguje a alternativní metody a hlavně jsem zjistil, že opakované přechody jsou výrazně snazší. Podle mně se tělo postupně přizpůsobuje a vše jde snáz....Nyní jsem na tom tak, že na práně jsem částečně. Jím podstatně méně než kdykoli dříve a mám více energie. Kromě toho jsem začal fyzicky více cvičit, což mi při mém sedavém zaměstnání prospívá. Co se týká jídla, snažím se řídit intuicí a pocity, a někdy mám na něco prostě chuť. S jídlem experimentuji a hledám optimální množství a vyhovující potraviny. Těžší jídla mi každopádně moc nevyhovují, takže můj jídelníček prochází další výraznou změnou. Pro mne je to další postupný krok, takže za mně SUPER. Překonalo to mé očekávání. S pránou budu dál experimentovat a toto není určitě konečný stav. Velké díky!" (Milan, s již vlastní pránickou zkušeností před workshopem):)

"Kdyz jsem jel na workshop nic jsem neocekaval, jen to bylo vyusteni zameru,ktery jsem si dal před par lety, když jsem viděl přednásku na you tube Henryho M. A před rokem. Jakmile jsem Tě videl ve filmu W.Poltikovice a bylo tam tve jmeno a na googlu mi vyskocilo, ze pořádáš workshop. Bylo rozhodnuto. Behem workshopu jsem nic nesoudil, jen jsem nechaval veci, udalosti prichazet. Bylo prijemne, ze dum se zahradou poskytoval klid,bezpeci a zazemi po celou dobu. Moznost spat venku na zahradě, příjemne prochazky v okoli . Cely program mi vyhovoval, pravidelné čerpaní prány, hodinka práce na zahrade. Meditace, které jsem se naučil denne praktikuji v domluvené časy a citim jak mi pomáhají se stale udržovat ve stavech zvýšeného vědomí. přestože jsem po třech nedělích začal jíst (jím méně a převládá syrova strava) mám mnohem vice energie, mene spim nez před workshopem a mnohem dríve si mi obnoví energie po jakekoliv praci. Jsem citlivejsí, snesl bych občas brneni v kontaktu s lidmi. Workshop me v mnohem inspiroval, at uz to jsou . mudry, cerpani prány, práce s cakrami, zkoumaní barev, hudby. Dekuju za pruvodcovství a energii, které jsi do toho dala. Dekuju spolucestovatelum za jejich energii. Pránický přechod ma v mem albu nezapomenutelnych udalostí významné místo. At se dobre deje!" (Tomáš R)

"...nejsem si jistá, ale na práně jsem asi nebyla, přestože jsem měla nárůst váhy i energie, ale nezaznamenala jsem okamžik přepnutí, který by měl být nepřehlédnutelný -alespoň před lety jsem to tak měla-a zmizela veškerá chuť na jídlo, a ta teď nezmizela, a dostala mě...neustála jsem to v práci při přípravě jídel, jen co jsem ochutnala-skončila jsem v pasti... jsem ti vděčná za týden který jsem u tebe strávila, i když jsem teď nepřešla, ten týden mi dal velmi mnoho. Děkuju ti za posun ve vědomí kterým jsem prošla....Děkuju i za opětovný návrat k jídlu, protože mě tentokrát přivedl k uvědomění si kde mám zásadní blok, který mi brání v přechodu či udržení se na Práně.....až si to vše zpracuju-jdu do toho znovu:....Děkuju celému kruhu, od všech se mi dostalo vzácných darů do vědomí-šitých na míru :)) Vyléčila se stará zranění-jak fyzická, tak psychická...Jediné co se mi nelíbilo a co bych změnila--všechna setkání v kruhu bych dělala venku, ale je mi známo že není možné zavděčit se lidem všem:)). S úctou a vděčností" (Vladana)

"Seminář mi přinesl prožitky, kteří prohloubily mé osobní vnímání prány, zejména tyto:

  • intenzivní prožitek vnímání sloupu světla nad hlavou při aktivačním rituálu prováděným Lenkou,
  • neobyčejně působivý prožitek bodového vnímání světla přesněji bodového "absorbování" pramenů světla v jednotlivých bodech spánkových oblastí hlavy, asi někde nebo možná přesně na místech, kde jsem vnímala prsty Lenky při aktivačním rituálu den před tím (měla jsem pak hlavu naplněnou samým světlem (vědomí světla, prána?),
  • zatím neopakovatelný fascinující prožitek výživy pránou a Boží láskou v meditaci jeden večer na semináři před tím než jsem usnula, ten prožitek byl výjimečný tím, že se při něm jednalo o mém absolutním přesvědčení, že jsem vyživována pránou, i Láskou (zatím je jediný tak pro mě jednoznačný - ochutnávka?),
  • při každé meditaci byl nějaký zážitek na úrovni těla, reagovalo na světlo a lásku z něj, jakoby "žádalo" více:-).

Z nečekaného úspěchu na semináři, kdy jsem se subjektivně cítila být z 90 až 95 % na práně, jsem momentálně na práně asi ze 60 %, opět podle vnitřního pocitu. Ode dne, kdy jsem se na seminář začala připravovat,... do dneška jsem zhubla zhruba 6 kg, ... cítím se velmi dobře, mám více energie, spím o 2 - 3 hodiny méně, tj. 5 - 6 hodin denně, a stačí mi to, i večer mám dostatek energie, pouze po večerní meditaci a čerpání prány moje energie se tak "ukolébají", že jdu pak spát:-). V čase čerpání prány a meditací prožívám stavy naplnění pránou skoro o 100 %, toto prožívání mě podporuje v pokračování cestou k práně. Stále mi tedy zůstává "chuť" na pránu, což mě velmi těší a povzbuzuje. Jím hlavně syrovou stravu - zeleninu a z 1/4 ovoce plus nějaké oříšky a něco málo row sušené semínkové chlebíčky...Velmi mě oslovovalo vedení semináře ze strany Lenky, zejména to, že pracuje s nejvyššími energiemi - při práci se obrací k Bohu, Ježíši. Zejména tento fakt vzbuzuje ve mně velkou důvěru v poctivost jejího záměru, jejich slov, její práce, jejího života. Jak ale současně říká, Bůh je jeden, nezáleží, jak ho různá náboženství pojmenovala. Je otevřená, podpoří v pravou chvíli a na úkor svého času a plánů, pokud má jiný názor na věc, sdělí to možná i nekompromisně, zase pak na opačnou stranu přijme i názor druhého na věc (stejně nejčastěji debatujeme o stejné věci různými způsoby a pak si nerozumíme:-)), je to člověk, se kterým ti druzí mohou být otevření též ... Je spontánní, improvizuje, techniky, meditace, které s námi prováděla, většinou byly intuitivní, podle stavu skupiny, jejího cítění, situace. Je neobyčejně činorodá a obětavá, což je na jednu stranu ohromně povzbuzující, protože člověk vidí, kolik má energie a jak vysokou jí má, když žije na práně." (Olga)

"I když jsem se po čase vrátila k jídlu a zabředla do běžného života, jako byl předtím, musím říct, že seminář mě velmi ovlivnil. Díky nejedení a čerpaní prány jsem se posunula - vyčistila jsem se na fyzické i mentální úrovni. Vrátila jsem se k jídlu, ale většinou mě to přirozeně táhne k živé stravě... Dlouho jsem se chystala udělat nějaké změny v životě a v bytě, ale nějak jsem nevěděla jak na to... Po příjezdu domu jsem hned automaticky věděla, jak to v tom bytě zařídit a věci urovnala neuvěřitelnou rychlostí a k dokonale funkčnosti. Co se týče života, tak i tam jsem udělala finální rozhodnutí, ujasnila si, jak to chci a od září nastupuji do nové práce.

Seminář byl příjemný, je to nezapomenutelný zážitek a bylo fajn potkat tolik skvělých lidí, s kterými jsem si rozuměla a mohla cokoli sdílet. Lenka se nám maximálně věnovala a není nic, co bych vytkla...byla velmi ochotná a opravdu nám chtěla co nejvíce pomoci. Během semináře se nám věnovala v podstatě pořád a také nám věnovala spoustu svého času i po semináři. Určitě ještě někdy půjdu na nějaký seminář. Lenka předává informace, které se člověk jen tak někde nedozví a také během sdílení s ostatními si člověk mnohé uvědomí. Děkuji za krásný zážitek, obohacení a péči o nás! S láskou a vděčností (Marie M.)

Jsem velmi vděčná za kvalitní hluboký program a společné tvoření v domě, na zahradě i na výletech. Bylo mi líto, že někdy byl rozmělňován zbytečným povídáním v době mimo program, kdy bych uvítala posvátné mlčení. Cením si Tvé pravdivosti a opravdovosti - nic neskrýváš, jsi sama sebou a všechny a všechno s láskou přijímáš.(Hana)

Společné čerpání prány je pro mne velká podpora, moc si to užívám a děkuji :-). Dojmy a poznatky z workshopu ve mně ještě uzrávají, každopádně když to zatím jen předběžně shrnu, tak to pro mě bylo velké světlo :-) (Michal)

"Celý týden byl výborný, nemám moc co dodat. Pokud se vyskytly nějaké překážky, byly jen na mé straně. Posun cítím. Pránický způsob bytí nemám úplně zpracovaný v mysli. Ale věřím vše jde správným směrem. Děkuji ...". Jirka P.

" I když mě žití jen z prány přitahuje už několik let (a samotnému se mi přejít nepodařilo), s přihláškou na ČPP jsem stejně hodně váhal. Potřeboval jsem potvrzení toho, že svou důvěru nevyplýtvám špatným směrem. Odpověď jsem dostal až v tu chvíli, kdy jsem si pustil video s rozhovorem s Lenkou, která semináře vede - v ten moment jsem měl jasno a věděl jsem, že to bude v pořádku a že je to pro mě. Na semináři nás bylo devět a - už teď prozradím pointu - minimálně dvěma z nás se podařilo plně přejít na pránu. Osobně bych tam přiřadil ještě třetího, ale ten to jednak vůbec neřešil a bylo mu to úplně jedno:) a taky o něm teď nemám zprávy....Sám pro sebe považuji seminář za hodně přínosný, přestože mně samotnému se přejít nepodařilo. Asi nejdůležitější pro mě byly řízené, společné meditace (spojené s čerpáním prány), ohromné množství tematických informací i pozvedávající prostředí.

Moje příprava byla intuitivní - několikadenní RAW detox, za který jsem si byl v průběhu semináře vděčný (přesto zdůrazním, že pro každého může být dobré něco jiného). Mé první dny na semináři byly ve znamení pocitu vnitřního nedostatku. To se trochu zlepšilo až 4.den, kdy jsem začal být aktivnější při pravidelných čerpáních a pracoval jsem víc s osobními vizualizacemi. Ráno co ráno jsem se pak probouzel čilejší, radostnější a aktivnější - a to po čím dál kratším spánku, který po pár dnech klesl na nějaké 3-4 hodiny denně. Pravidelně v průběhu dne ale má aktivita i vnitřní radost klesa ly a odpoledne jsem měl naopak ve znamení únavy, nesoustředěnosti a někdy i lehké podrážděnosti. Všechny prožitky se tak nějak zintenzivnily, ale jen u těch nocí to bylo čistě pozitivní - i spánek se mi proměnil a sny se najednou staly... živějšími a tak nějak víc naplňujícími.

Zajímavá věc byla, že např. 6. den po večerním čerpání se mi chtělo běhat a vydat víc fyzické energie, tak jsem vyrazil na cca 2-2,5km dlouhou trasu (nejsem úplný lenoch, ale normálně neběhám, jak je rok dlouhý), přičemž po celou dobu běhu jsem necítil vůbec žádnou únavu (po šesti dnech bez fyzického jídla). Nicméně jakmile jsem doběhl a zastavil se, únava se pozvolna začala projevovat. Poslední dny semináře byly přibližně ve stejném duchu - skvělé noci, rána lepší, odpoledne horší. Po těch osmi dnech jsem nepociťoval fyzický hlad, ale vnímal jsem přesto pocit nějakého vnitřního nedostatku, nenaplněnosti, stejně jako na začátku. Také se u mě občas začala ozývat jakási nepříliš velká, svíravá bolest (spíš jakoby malá křeč nebo ještě přesněji pocit sevření) na levé straně těla pod žebry. Pokračoval jsem dál bez fyzického jídla s každodenním čerpáním až do 12.dne, kdy jsem si zjistil, že ten svíravý pocit je v oblasti, kde by měla být slezina, což mě trochu vyděsilo. Protože jsem celých těch 12 dn  neměl stolici, rozhodl jsem se svému tělu zkusit pomoci vnitřním klystýrem (šťáva z 1kg kysaného zelí + dvě lžičky soli), aby nemuselo vstřebávat kdovíco ze zbylé potravy ve střevech, ve které už třeba nic prospěšného není.. Ale nebyl to dobrý nápad. Nacpat skoro litr extra slané a kyselé šťávy do naprosto staženého žaludku se mi sice nakonec pod tlakem podařilo, ale výsledek se nedostavil v takové míře, jak bylo třeba. Kromě toho, že mi bylo pár minut hodně, hodně(!) špatně, si moje tělo velkou část těch čerstvých živin stejně podrželo a nevyloučilo je. Navíc jsem se ten den ráno poprvé zvážil - do té doby jsem se tím neobtěžoval - a zjistil jsem, že za těch cca 16 dnů (i s přípravou) jsem shod il asi 10 z 85kg. To mě hodně překvapilo, protože podle toho, jak jsem se cítil, jsem odhadoval váhový úbytek na max. 5-6kg. A taky mě tohle všechno natolik demotivovalo (tak výrazná ztráta váhy - přestože mi vůbec nevadila, spíš jsem ji vítal - naznačovala, že i přes jiné indicie jsem na pránu ani po těch dvou týdnech nepřešel), že jsem se znovu vrátil k jídlu a tím jsem své snažení pro danou chvíli přerušil.

Ale i přesto, že pro mě v tuhle chvíli ještě nepřišel ten správný čas, jsem moc rád, že jsem měl možnost na semináři být a zažít si to, a i poznat další lidi se stejným naladěním. A jak už tu někdo napsal dřív, všechno to je jen o tom, jestli (případně kdy) si sami sobě povolíme udělat ten krok a přejít. Pro mě to je zásadní změna a velký vibrační posun a proto si to nejspíš dělám složitější:) Protože jak jsem sám viděl, tak s pozitivním přístupem a bez očekávání překážek to jde snad už od prvního dne!:). Ondřej, Ch.