Osmidenní intenzivní přechod na pránu červen 2021

V červnu 2021 proběhl další, počítáno od r. 2014 již 12. přechod na pránu. Každá je trochu jiný, protože je jiná skupina a její potřeby. A každý rok také přibývají nové zkušenosti, které je možné využít. Nejde ani o dovolenou ani o pouhý pobyt s čerpáním prány, ale o osm dní skutečně intenzivní práce, po které odjíždíte vybavení na různé situace, které mohou nastat, s mnohatýdenní následnou podporou.

Tentokrát se tu sešla zvlášť krásná a silná skupina. Každý z přítomných využil tento čas podle svojí připravenosti, odvahy a voleb.

Ze zpětných vazeb vybírám vše podstatné:

Hodně jsem se posunul zejména co se týče schopnosti čerpat energii nejrůznějšími způsoby a taky se zvýšila má citlivost na energie. Velmi mi pomohlo uvědomění si vlastních bloků, které mi bránily v přísunu prány....Většinu času jsme pracovali ve skupině, což se mi líbilo, protože více lidí se stejným záměrem jen zesílilo náboj společné práce. Samotné Místo setkávání má příjemnou venkovskou atmosféru, v okolí není problém zajít na procházku a být chvíli i sám, což jsem každý den potřeboval. Hodně oceňuji následnou podporu Lenky, která je po workshopu každodenně k dispozici, pokud by to bylo potřeba. Zatím je to 14 dní od začátku worshopu, během kterých jsem nejedl a cítím se dobře. Po návratu domů se mi najednou zvědomily věci, které je potřeba změnit,abych se cítil energeticky lépe a mohl čerpat více prány... jako by se vnitřní hlas více ozýval :-). ... Líbila se mi samotná struktura skrze celých osm dní, která na sebe smysluplně navazovala. Zároveň oceňuji, že program nebyl striktně daný a vždy se přizpůsobil podle celkového naladění skupiny a taky povětrnostních podmínek. Přiznám se, že mě překvapilo, jak bylo celých osm dní nabitých a doslova výživných, teoreticky i prakticky. Je znát, že Lenka má za sebou nespočet zkušeností co se týče prány a práce s energií a sdílí to naplno. Jinak mi úplně zmizela dlouhodobá alergie na pyl a po covidu se probral na 100% cich - moc díky Lenko! Filip Ř.

"Děkuji Lence za citlive vedení a umožnění posunu, hlubokých vhledů a přenastavení těla i mysli. Děkuji za možnost navštívení silných energetických míst a jejich prociťování. Děkuji za možnost pobývat v Místě setkávání, v přátelském domě i v kouzelné živé zahradě. Děkuji za Svobodu, která se u mě plně odstartovala." Míla S.

"Čo sa týka mojich pocitov z prechodu, bolo to naozaj intenzívne. Program obsahovo tak nabitý, že by sa dal natiahnuť na dva týždne. Ja osobne som nad očakávanie spokojná. Zaujímavých a podnetných informácií bolo neúrekom, takisto cvičenia boli úžasné. Určite ešte potrvá, kým v nás všetko dozneje a kým všetko vstrebáme. Som aj preto rada, že všetko podstatné sa nahrávalo. Za všetko, čo si nám odovzdala, Ti patrí velká vdaka i uznanie. Osobne nemám žiadne výhrady... Myslím, že som troška lepšie začala vnímať pocity vo svojom tele, čo bolo aj mojou túžbou, či cieľom. Je to doležite i pre čerpanie prány."..Elena S.

"Pravom sa nazýva tento workshop intenzívnym osmidenným prechodom. Pretože, každý deň sme pracovali na rôznych témach, čo ma naozaj posúvalo dosť rýchlo v uvedomeniach, čo mám nespracované a možnostiach čistenia vlastných blokov. Množstvo informácii a techník pre duchovnú/ mentálnu prácu, ktoré boli obsiahnuté za tak krátky čas - veľmi pekne ďakujem za všetky nástroje, informácie, ktoré som dostala. Tiež za podporu a sprevádzanie. Vnímala som, že Lenka udržuje/ čistí priestor tak, aby sa nám dalo ľahko pracovať na vysokých vibráciach. Za celých osem dní som vôbec nevnímala hlad, ani chute sa neozývali. Doma ma bohužiaľ domáce prostredie "prefackalo" frekvenčne a donútilo tak jesť, aj keď nie každý deň. Napriek tomu musím skoštatovať, že sa mi podarilo navýšiť/ zlepšiť tok energie, prány. Naučila som sa ju čerpať, funguje mi to. Keď som doma vyčistila energeticky priestor situácia sa zlepšila, a aj keď ešte nie som 100% na práne, viem, na čom mám ešte poracovať a príde čas, keď budem vedieť byť úplne bez jedla. Je zaujímavé, že ako som sa čistila fyzicky aj mentálne, keď som sa vrátila domov, som mala hneď potrebu poupratovať aj svoj vonkajší svet/ prostredie - byt. Ešte raz ďakujem za všetko - za podporou, informacie, trpezlivosť." Petra S.

Jen zřídka nedojde k zásadní změně už při přechodu, i když to pro někoho může znamenat jen připravení půdy pro příště.  

Dáše se přejít bohužel nepodařilo, a i když jsme se snažili spíš o změnu, z její reakce bylo cítit jen smutek a zklamání: Poslechla jsem své skuhravé tělo a pomalu začala jíst. Pránické stravování jsem přestávala cítit a došla k přesvědčení, že v Praze prána není. Všem přeji aby zůstali na pránické vlně, snad se k vám jednou přidám. Lenko, děkuji za starostlivost...." Víc nenapsala. Dlužno říci, že se i přes všechna doporučení nepřipojila ke společnému čerpání prány ani každovečernímu online setkávání skupiny - jako možnost pro všechny, co se chtějí tak to vzájemně podporovat i po návratu domů několik dalších týdnů po přechodu, a kde jsem k dispozici pro konzultace a sdílení také. Každý ale máme svůj čas a cestu, proto mohu jen popřát vše dobré na té její, a počkat, až přijde ten správný čas.

Vlasta B.: Přechod na pránu byl dlouhodobý sen a splnil se. Když jsem odjížděla byla jsem plně na práně, přestala hubnout a nabízely se mi krásné energie, v euforii a novém nastavení. Cestou domů jsem v autě plakala obrovskou vděčností a blahem.. Díky lektorce jsme dostali spoustu informací, které nám svou erudovaností dávala do souvislostí, propojovala ve mně zdánlivě nepropojitelné. Workschop měl rychlý spád, měla jsem pocit, že se čas ještě více zrychlil a já jsem nestíhala sama sebe, protože mě samotnou proces velmi zpomalil a zvnitřnil. Těžko se mi sžívalo s energiemi druhých zúčastněných, ale zároveň bylo velmi užitečné sledovat jejich proces a s odstupem času vím, že bez nich bych to nezvládla. ...Kdybych měla zohlednit další aspekty ohledně mé spokojenosti, tak jsem bez výhrad a byla jsem navýsost spokojená, protože mi šlo hlavně o informace a Lenka je v tomto bravurní, nebojí se otázek, naopak k nim nabádá, má perfektní praktické rady, které se člověk nemůže nikde naučit, ale musí si je odžít, aby to dokázal ze srdce poslat dál, je sečtělá, informovaná, výřečná. Jsem šťastná, že existují takoví lidé, kteří své zkušenosti dokážou předat a nabízí lidem kus sebe s tím nejlepším úmyslem...V současnosti v běhu obyčejného života se změnila hodně moje vlastní energie a tím se mění i vše kolem mě. Hodně se mi děje ..., je to nahoru dolu a hází to samozřejmě i mými emocemi. V jídle nejsem striktní, přibližně jednou za čtyři dny si dám živou stravu, nejraději meloun. Ale taky salát nebo sušený švestky. Když mám příležitost, dám si latte. Zároveň mám strach, aby mě to nestrhlo zpátky k jídlu... nebo ne strach, ale hlídám to a je mi to nepříjemný. Ale vím od Lenky, že teď ze začátku to musím držet vůlí a je pravda, že energie jsou nádherné, a to je má největší motivace. Cvičím hodně jógu a je to krásné, prožívám ásany naprosto jinak, cítím, že jsem jógu našla správně, zpříjemňuje mi každý den. Zvládat krotit chutě a starý vzorce mi pomáhají i zápisky z WS, často si je pročítám a zkouším praktikovat rady z nich. S láskou Vlastina"

Jurovi se nelíbila přítomnost zvířat (dva psi, kočičky), k přechodu samotnému ale napsal: "Shodil jsem asi 5kg, jinak se citím skvěle. Nemám hlad ani chuť na jídlo. Tento týden hodně odpočívám, stabilizace na práně. " Jako klady uvedl:" Tvoje velké praktické zkušenosti a znalosti. Udržení vysoké hladiny energie, která skvěle pomohla u mne k rychlému přechodu na pránu. Ostatní spolukurzisté, kteří se na tom všem skvěle podíleli."