Praktické informace


První den semináře začínáme vždy v 10 hodin dopoledne, s výjimkou třídenních seminářů začínajících v pátek večer v 19 hodin (příjezd možný po 17. hodině).

Po předchozí dohodě je zpravidla možné na jakýkoli seminář přijet v předvečer.

Nepředpokládám, že by někdo na pránickém workshopu očekával stravu, ale nějaké ovoce a zelenina (ve vybavené kuchyni i odšťavňovač), jakož i záchranné potraviny pro případ potřeby na místě samozřejmě jsou, stejně jako v okolí různé obchody. I pokud nejde o pránické workshopy, lidé tu většinou jíst nechtějí nebo jen velmi málo (není potřeba), ale je důležité, abyste věděli, že tato možnost je, a je jenom na Vás co budete nebo nebudete jíst. Na začátku workshopu to všechno probereme a domluvíme se. Všechny semináže jsou založené na svobodě, osobní odpovědnosti a domluvě.

Pro mne je prána "stav mysli" - to, že přestaneme nebo přestáváme jíst, je podle mne přirozeným důsledkem toho, že se něco změnilo (nebo změní :-)) v našem vědomí = není to cíl, jen vedlejší, průvodní efekt.

Nemusí také jít vždycky o překlopení, změnu z okamžiku na okamžik, ale posun - cestu. I to je skvělé. Není to o potlačování nebo odepírání si něčeho, strachu, napětí nebo křeči, ale rozsvěcování vnitřního světla a oživování zevnitř = o pravdivosti - otevřenosti - toleranci i k sobě = osvobozování se od závislostí = o vnitřní svobodě...

Říká se, že samádhi nejsnadněji dosáhneme vzpomínkou na předchozí samádhi. Nic, čeho  dosáhnete, se neztrácí - a stejně jako jakákoli jiná duchovní praxe, i každý dílčí úspěch a snaha nebo prožitek se dříve či později zúročí.

Voda je k dispozici v neomezeném množství a budeme si pro ni (kdo bude chtít) jezdit i ke Svatováclavské studánce. Někteří breathariáni nepijí, jiní ano, mezi ty, jak víte asi z filmu Žijeme z energie, jsme energie, patřím i já - a pokud jde o vás, je to plně na vás jak to budete cítit.

S tím souvisí i další věc. Bývá zvykem, že se od účastníků podobných workshopů požadují podpisy různých prohlášení o ne-odpovědnosti lektora, případně se požaduje mlčenlivost o všem, co se zde uděje.

Osobně mi to připadá natolik v rozporu s tím co prána a přechod na pránu představuje (svoboda, osvobozování se, vzestup vědomí), že nic takového po účastnících nechci.

Za každé své jednotlivé rozhodnutí neseme odpovědnost sami - tím spíš, čím vědomějšími si sebe se stáváme. I převzetí odpovědnosti je součást této cesty. Je úplně a naprosto na Vás, jestli se rozhodnete jíst anebo přejdete na pránu - částečně nebo úplně. Odpovědnost za jednotlivé rozhodnutí a kroky vůbec máme sami - zde stejně jako i ve svých životech. Myslím, že naprosto postačuje, že toto všichni bereme na vědomí a že to víme.

S sebou budete potřebovat osobní věci - pohodlné oblečení, přezůvky, boty do přírody, osobní hygienu, potřeby na psaní, a vytištěnou a podepsanou přihlášku. Počítejte s tím, že od jara do podzimu můžeme pracovat venku (na osmidenním přechodovém semináři chodíme ven podle počasí každý den). Poblíž domu je kromě řady posvátných a energeticky silných míst nejen les, ale i koupaliště, v létě se tedy mohou hodit i plavky.

V podkroví je možné zdarma přespat (v takovém případě si přivezte povlečení na polštář a na deku), k dispozici jsou matrace, prostěradla, deky i polštáře.

Mobily budeme mít po dobu workshopu vypnuté. Pokud budete potřebovat, zapínejte je mimo prostor domu a zahrady. V okolí jsou hezké vycházky, pokud by nastala pro někoho složitá situace a na mobilu by být musel, domluvíme se podle okolností a tak, aby to vyhovovalo všem.

Součástí seminářů je společná půlhodina práce v domě a na zahradě nebo při přípravě oběda a úklid užívaných prostor před odjezdem, jak se dočtete i v přihlášce. Žádná číst programu pro nikoho není povinná, s výjimkou této části (zakotvení)

Místo na semináři máte rezervované po zaslání vyplněné přihlášky a zaplacení zálohy (odepsat můžete přihlášku až na místě), podrobnosti najdete v přihlášce