Ohlasy z osmidenních intenzivních přechodů 2015 - 2022

Osmidenní intenzivní přechod na pránu

Na podzim r. 2021 proběhl další, počítáno od r. 2014 již 13. osmidenní přechod na pránu. Každý je trochu jiný, protože je jiná skupina a její potřeby. A každý rok také přibývají nové zkušenosti, které je možné využít. Nejde ani o dovolenou ani o pouhý pobyt s čerpáním prány, ale o osm dní skutečně intenzivní práce, po které odjíždíte vybavení na různé situace, které mohou nastat, s mnohatýdenní následnou podporou. Každý z přítomných využívá tento čas podle svojí připravenosti, odvahy a voleb. 

Z poskytnutých zpětných vazeb  vybírám (bez cenzury!) vše podstatné:

"Děkuji Lence za citlivé vedení a umožnění posunu, hlubokých vhledů a přenastavení těla i mysli. Děkuji za možnost navštívení silných energetických míst a jejich prociťování. Děkuji za možnost pobývat v Místě setkávání, v přátelském domě i v kouzelné živé zahradě. Děkuji za Svobodu, která se u mě plně odstartovala." Míla S.

"Čo sa týka mojich pocitov z prechodu, bolo to naozaj intenzívne. Program obsahovo tak nabitý, že by sa dal natiahnuť na dva týždne. Ja osobne som nad očakávanie spokojná. Zaujímavých a podnetných informácií bolo neúrekom, takisto cvičenia boli úžasné. Určite ešte potrvá, kým v nás všetko dozneje a kým všetko vstrebáme. Som aj preto rada, že všetko podstatné sa nahrávalo. Za všetko, čo si nám odovzdala, Ti patrí velká vdaka i uznanie. Osobne nemám žiadne výhrady... Myslím, že som troška lepšie začala vnímať pocity vo svojom tele, čo bolo aj mojou túžbou, či cieľom. Je to doležite i pre čerpanie prány." Elena S.

"Pravom sa nazýva tento workshop intenzívnym osmidenným prechodom. Pretože, každý deň sme pracovali na rôznych témach, čo ma naozaj posúvalo dosť rýchlo v uvedomeniach, čo mám nespracované a možnostiach čistenia vlastných blokov. Množstvo informácii a techník pre duchovnú/ mentálnu prácu, ktoré boli obsiahnuté za tak krátky čas - veľmi pekne ďakujem za všetky nástroje, informácie, ktoré som dostala. Tiež za podporu a sprevádzanie. Vnímala som, že Lenka udržuje/ čistí priestor tak, aby sa nám dalo ľahko pracovať na vysokých vibráciach. Za celých osem dní som vôbec nevnímala hlad, ani chute sa neozývali. Doma ma bohužiaľ domáce prostredie "prefackalo" frekvenčne a donútilo tak jesť, aj keď nie každý deň. Napriek tomu musím skoštatovať, že sa mi podarilo navýšiť/ zlepšiť tok energie, prány. Naučila som sa ju čerpať, funguje mi to. Keď som doma vyčistila energeticky priestor situácia sa zlepšila, a aj keď ešte nie som 100% na práne, viem, na čom mám ešte poracovať a príde čas, keď budem vedieť byť úplne bez jedla. Je zaujímavé, že ako som sa čistila fyzicky aj mentálne, keď som sa vrátila domov, som mala hneď potrebu poupratovať aj svoj vonkajší svet/ prostredie - byt. Ešte raz ďakujem za všetko - za podporou, informacie, trpezlivosť." Petra S.

"Hodně jsem se posunul zejména co se týče schopnosti čerpat energii nejrůznějšími způsoby a taky se zvýšila má citlivost na energie. Velmi mi pomohlo uvědomění si vlastních bloků, které mi bránily v přísunu prány....Většinu času jsme pracovali ve skupině, což se mi líbilo, protože více lidí se stejným záměrem jen zesílilo náboj společné práce. Samotné Místo setkávání má příjemnou venkovskou atmosféru, v okolí není problém zajít na procházku a být chvíli i sám, což jsem každý den potřeboval. Hodně oceňuji následnou podporu Lenky, která je po workshopu každodenně k dispozici, pokud by to bylo potřeba. Zatím je to 14 dní od začátku workshopu, během kterých jsem nejedl a cítím se dobře. Po návratu domů se mi najednou zvědomily věci, které je potřeba změnit, abych se cítil energeticky lépe a mohl čerpat více prány... jako by se vnitřní hlas více ozýval :-). ... Líbila se mi samotná struktura skrze celých osm dní, která na sebe smysluplně navazovala. Zároveň oceňuji, že program nebyl striktně daný a vždy se přizpůsobil podle celkového naladění skupiny a taky povětrnostních podmínek. Přiznám se, že mě překvapilo, jak bylo celých osm dní nabitých a doslova výživných, teoreticky i prakticky. Je znát, že Lenka má za sebou nespočet zkušeností co se týče prány a práce s energií a sdílí to naplno. Jinak mi úplně zmizela dlouhodobá alergie na pyl a po covidu se probral na 100% cich - moc díky Lenko! Filip Ř.

Vlasta B.: Přechod na pránu byl dlouhodobý sen a splnil se. Když jsem odjížděla byla jsem plně na práně, přestala hubnout a nabízely se mi krásné energie, v euforii a novém nastavení. Cestou domů jsem v autě plakala obrovskou vděčností a blahem.. Díky lektorce jsme dostali spoustu informací, které nám svou erudovaností dávala do souvislostí, propojovala ve mně zdánlivě nepropojitelné. Workschop měl rychlý spád, měla jsem pocit, že se čas ještě více zrychlil a já jsem nestíhala sama sebe, protože mě samotnou proces velmi zpomalil a zvnitřnil. Těžko se mi sžívalo s energiemi druhých zúčastněných, ale zároveň bylo velmi užitečné sledovat jejich proces a s odstupem času vím, že bez nich bych to nezvládla. ...Kdybych měla zohlednit další aspekty ohledně mé spokojenosti, tak jsem bez výhrad a byla jsem navýsost spokojená, protože mi šlo hlavně o informace a Lenka je v tomto bravurní, nebojí se otázek, naopak k nim nabádá, má perfektní praktické rady, které se člověk nemůže nikde naučit, ale musí si je odžít, aby to dokázal ze srdce poslat dál, je sečtělá, informovaná, výřečná. Jsem šťastná, že existují takoví lidé, kteří své zkušenosti dokážou předat a nabízí lidem kus sebe s tím nejlepším úmyslem...V současnosti v běhu obyčejného života se změnila hodně moje vlastní energie a tím se mění i vše kolem mě. Hodně se mi děje ..., je to nahoru dolu a hází to samozřejmě i mými emocemi. V jídle nejsem striktní, přibližně jednou za čtyři dny si dám živou stravu, nejraději meloun. Ale taky salát nebo sušený švestky. Když mám příležitost, dám si latte. Zároveň mám strach, aby mě to nestrhlo zpátky k jídlu... nebo ne strach, ale hlídám to a je mi to nepříjemný. Ale vím od Lenky, že teď ze začátku to musím držet vůlí a je pravda, že energie jsou nádherné, a to je má největší motivace. Cvičím hodně jógu a je to krásné, prožívám ásany naprosto jinak, cítím, že jsem jógu našla správně, zpříjemňuje mi každý den. Zvládat krotit chutě a starý vzorce mi pomáhají i zápisky z WS, často si je pročítám a zkouším praktikovat rady z nich. S láskou Vlastina"

Jurovi se nelíbila přítomnost zvířat (dva psi, kočičky), k přechodu samotnému ale napsal: "Shodil jsem asi 5kg, jinak se citím skvěle. Nemám hlad ani chuť na jídlo. Tento týden hodně odpočívám, stabilizace na práně. " Jako klady uvedl:" Tvoje velké praktické zkušenosti a znalosti. Udržení vysoké hladiny energie, která skvěle pomohla u mne k rychlému přechodu na pránu. Ostatní spolukurzisté, kteří se na tom všem skvěle podíleli."

Jen zřídka nedojde k zásadní změně už při přechodu, i když to pro někoho může znamenat jen připravení půdy pro příště.

Dáše se přejít bohužel nepodařilo, a i když jsme se snažili spíš o změnu, z její reakce bylo cítit jen smutek a zklamání: Poslechla jsem své skuhravé tělo a pomalu začala jíst. Pránické stravování jsem přestávala cítit a došla k přesvědčení, že v Praze prána není. Všem přeji aby zůstali na pránické vlně, snad se k vám jednou přidám. Lenko, děkuji za starostlivost...." 

"...Především bych Tě chtěl poděkovat za krásný týden s pránou a úžasnými lidmi. Na Wacapu si sdělujeme jak nám to jde. ... Mám dost energie a cítím se lehce. Někdy vnímám jak mě prána dobíjí a je to fakt super zážitek. Dva dny po odjezdu mě šlo hodně energie. Pak se to zmírnilo a zase rozjelo. ... Taky se mi UVOLNILA SRDEČNÍ ČAKRA. To je tak krásný pocit. Našel jsem STŘED SVÉ BYTOSTI! Tolik energie, světla, radosti, lásky....Kdyby nic jiného, tak tohle je vše. Několikrát se mi stalo, že se ze středu šíří energie a doslova rozevírá vnitřní prostor těla a cítím to i fyzicky, jako by se mi tělo zvětšovalo do všech stran. Honza Š

Nemůžu Ti dost poděkovat, to víš, ale možná nejvíc přes všechny techniky poznatky ... za trpělivost a víru ve mně. Ve chvílích, kdy já ji už sama v sebe neměla. Sama bych to už nedala, přes 3. a 4. den bych nepřešla. Jeden postřeh - těžko říct, zda objektivní, tj, mohla jsem být vůči energiím otevřenější než jindy; připadalo mi ale, že tentokrát energeticky "zvedáš" celou místnost a všechny v ní o dimenzi výš. Že je energie tak silná, že je hmatatelná, hmotná, po většině meditací. Taky, protože Tě chvíli znám a můžu srovnávat - musel to být pro Tebe "náročný kurz, jak jsi říkala, opravdu práce (snad že je technicky ještě před Adventem ...); práce a volby  a Lily ... vnímala jsem nádherné naladění a radost pramenící z veliké hloubky, na kterou vnější události, jakkoli vážné (třeba politika) nemají vliv. Děkuju.  Ivana Z.

 Kromě hlubších vnitřních dopadů i jeden až překvapivě konkrétní: cestou ze semináře jsem náhle shledal, že najednou nepotřebuji brýle na dálku, bez kterých jsem si předtím tou dobou řízení nedokázal představit. Zůstaly odloženy dosud....Vedle týdenního Úvodu do satiterapie (s K. Hájkem a M. Frýbou) byl tenhle osmidenní ČPP nejlepším vícedenním seminářem, co jsem v životě zažil. Změna paradigmatu nejen v hlavě: téměř na "buněčné" úrovni.  Pavel., České Budějovice:

Někdy dojde k "osvícení", tak jako u Honzy J. ne v příběhu workshopu, ale o něco později: ...Podarilo sa mi s veľkou pomocou vyšších bytostí preliečiť kosti nôh a rúk(posledné toxické miesta v mojom tele).Narval som do nich svetla a prány, koľko sa zmestilo. Už to takmer nebolí. V meditáciach sa mi podarilo dokonale uvolniť telo a mysel ,prvýkrát za môj život sa mi v meditáciach zjavil Ježiš Kristus. Síce len tak jemnúčko ,aby ma svojou nádhernou energiou nespálil ,ale zostal som s ním v spojení cez srdcovú čakru . Napojenie šlo cez srdcovú čakru.Odvtedy ho cítim stále. Zároveň mám ďaľšiu motiváciu pre to ,aby som meditoval. Pre toto sa to určite oplatí. Doprial by som to každému ,kto to nezažil .Nádherná skúsenosť , mne neznabohovi a pohanovi sa dejú takéto veci . Tak mi kedysi nadával môj dedo.. ....Dnes ráno po 37 dňoch pokusov a čerpaní prány sa mi podarilo počas rannej meditácie prejsť na 100% čerpanie prány. Moje fyzické telo je odteraz 100% schopné žiť z prány.Pripojilo sa tak k nefyzickému telu ktoré sa na 100% úroveň dostalo zhruba pred týždňom. Chcem sa poďakovať všetkým bytostiam ktoré mi s tým pomáhali a umožnili mi splniť môj sen. Lenke obzvlášť. Všetkým ostatným prajem veľa úspechov a hlavne nikdy sa nevzdávate svojich snov a túžob. Anton M.

S náplni workshopu jsem byl spokojen, vyhovoval mi ten volnější režim, ze jsme se každý den dostali z domu. jinak to pro mne celé bylo dost náročné, ale to asi pro všechny, čištění, nedostatek energie atd ...Martin T.

Pozn: Martin popisoval i nějaké fyzické potíže - jsou součástí procesu čištění, uvolňují se fyzické bloky a někdy odcházejí i starší nemoci, které jsme měli za vyléčené). Stalo se mi při přechodech asi 3x, že ho někdo prožívá fyzicky opravdu obtížně. Jednou (žena, střední věk) někdo skoro celý přechod trpěl bolestmi (ledviny, záda), které vždy povolily a pak se zas vrátily, takřka až do konce. Přepnout na pránu se jí nepodařilo, jen se posunout, asi na 70 %, doma se ale vracela k běžné stravě. Po dvou letech přijela znovu na osmidenní přechod - a už skoro bez problémů, a odjížděla 100% na práně. Záleží na tom, jak jsme připravení, ať už ale přechodem procházíme snadno, anebo s těžkostmi, vždycky platí, že pokud máme nějaké hodně těžké bloky, může to být obtížnější, ale vždycky osmidenní intenzivní práce přinese ovoce, a vždycky se uvolní i hodně staré a tuhé nánosy, které jsme si nastřádali, ať fyzické nebo mentální.

Podobně Jakub, který měl problém se díky hluboké únavě na přechod dopravit, a i při přechodu bojoval s chronickou únavou, měl průběh díky ní jen částečný. Po přechodu napsal: Zapojil jsem do svého denního režimu častěji meditace. Alespoň jednou denně se snažím zkombinovat vizualizační meditaci s čerpáním prány a jsem rozhodnutý u toho vydržet dlouhodobě, denně. ... Líbilo se mi prostředí na půdě i příroda na zahrádce. Moc mě bavily denní výlety do okolí, to mi vždy ozvláštní den. Meditace byly příjemné a některé Tvé povídání mě hodně zaujalo... ve dny kdy jsem začal trochu i vnímat, mě bavily i ty venkovní. Mým naprostým favoritem byla velká čakrová meditace, která bylo naprosto skvělá. ... Krásně jsi popisovala jednotlivé čakry a jejich působení a uvolnění. Při této meditaci jsem byl schopen si uvědomit co mě brzdí a co musím pustit. Celá účast a příprava na ni mě určitě přivedla blíže k představě, co asi bude třeba pro budoucí přechod. Něco jsem se dozvěděl, něco vyzkoušel, moc mě těší možnost sdílet zkušenosti, pocity a zážitky s ostatními. Vědět, že i další účastníci to mají nebo měli v různých ohledech podobné. A vliv celého přechodu a prostředí mi opravdu umožnil najít v sobě po delší době sílu skoro 5 dní nejíst. To je pro mě důležité. V běžném režimu se k tomu málokdy přiměju. Navzdory tomu, že třeba celý den nemám hlad se stejně nakonec večer najím jen kvůli té chuti. To bylo na přechodu odbouráno a vyzkoušeno že to jde. Jakub Š.

...Vnímám to tak, že mě účast na pránickém přechodu posunula přesně to toho místa, kde mám teď být. Kde se mám naučit bezpodmínečné lásce a odpouštění. Navíc mě to pomohlo, a pořád pomáhá, dát do pořádku některé moje tělesné problémy. Michal H.

Věra, Praha: "Program byl velmi intenzivní a nabitý, rámcově uspořádaný, dobře zorganizovaný, logicky navazující na sebe všechny jednotlivé bloky, které měly vysokou vypovídací schopnost. Prostředí, ve kterém jsme se nacházeli, bylo přímo úměrně laděno s tématem workshopu, čili - v přírodě, tichu, klidu; ubytováni jsme byli v místech, které bylo z přírodního dřeva, prosklenné, plné zeleně, otevřené, vzdušné, prostorné, uklidňující, útulné, odpočinkové; přizpůsobené k tomu, abychom měli možnost a prostor spočinout v sobě. Prozkoumat všechna zákoutí své duše. Poznat lépe sám sebe... Přijela jsem bez konkrétního očekávání, což jsem si ještě před příjezdem na seminář sama sobě kladla za cíl, abych pak případně nebyla zklamaná. V rámci denního programu nás po ranní rozcvičce čekalo až do večera mnoho práce. Díky průběžným, různě zaměřeným meditacím, jsme během dne měli více energie a síly na zvládání všech činností. Program byl velmi pestrý. Různé informace, přednášky, sdělení, sdílení. Opouštěli jsme prostor a jezdili i do přírody, na různá posvátná místa. Moje nejsilnější dojmy během celého pobytu byly velmi různorodé. Především jsem zažila vjemy, vize, představy, poznání, které jsem jednak do té doby nikdy nezažila, a také bych ani při jiných akcích, během denního praktického života zřejmě nepoznala. Oceňovala jsem, mimo jiné, Lenčinu trpělivost, profesionalitu, pedagogické schopnosti, shovívavost, když někdo z nás z naší skupiny se chtěl třeba rozpovídat k určitému tématu delší dobu nad rámec momentálně možného času, nebo nepochopení obsahu k zadanému tématu, nebo rozpoutanou diskusi, která by se byla možná rozplizla neefektivně vniveč...Co mě nejvíce zasáhlo? Asi to naše všemi tajně očekávané PŘEPNUTÍ. Kolo rituálů, atmosféra v souvislosti s tím, prostoupená přírodou a posvátným místem, sounáležitost a společná energie skupiny, Lenka, coby vysoce oceňovaná, uznávaná, respektovaná, a obdivovaná bytost, která svým přístupem dovedla v každém z nás ukotvit naše vlastní poznání, a z toho plynoucí neuvěřitelné pocity, emoce, a zkušenosti, jako radost, pocit štěstí, svobody, lásky, neuvěřitelné pokory, vděčnosti, úcty a milosti. Každý z nás byl konfrontován sám se sebou, uvědomil si, jaký má vlastně vztah k zemi, k zeměkouli, k přírodě, k míru, k zachování života; jaký má vztah sám k sobě. Uvědomili jsme si, že vše, co byla minulost, je již pryč, a můžeme se od nynějška těšit v rámci našeho znovuzrození, na náš nový život, na naši svobodnou vůli a naše svobodné rozhodování, na naši novou budoucnost. A že vše záleží především a pouze na nás. Nikdo jiný a nic to nemůže změnit ani ovlivnit. Intimní pocity, které jsem u toho měla, jsou prostě nesdělitelné. Hlavní přínos přechodu považuji u sebe za velmi těžkou práci, která mi přinesla plody, neboť jsem si konečně začala vážit sama sebe, a mít se ráda. To, že mám všechno ve svých vlastních rukou. Pocit neuvěřitelné svobody. Také pocit harmonie, kterou jsem ve svém životě jen velmi obtížně hledala. Kam mne workshop posunul? Více k Bohu. Na mojí duchovní cestě zase více nahoru, o několik levelů. Více do světla. Zpět směrem domů. Lenka coby průvodkyně mi moc pomohla, protože bez ní bych se nedostala na tu duchovní úroveň, a úroveň poznání jako takového, kde se nacházím nyní. Také vysoce oceňuji její plné nasazení nad rámec svých povinností; dosažitelnou přítomnost po skončení semináře a post péči. Za možnost se zúčastnit pránického přechodu v hluboké úctě děkuji. Doporučuji druhým, kteří se zatím, třeba jen zaobírají myšlenkou, zda by to mohli zkusit, bez ohledu na to, jak to dopadne. S vděčností Věra.

Roman, Brno (před přechode už s vlastní pránickou zkušeností, pokus o přechod u HM): mezi jeho nejsilnější dojmy z přechodu patří úžasné prožitky jak z čerpání prány, tak i z aktivací: "...v kolektivu stejně smýšlejících lidí je přechod snadnější". Ocenil především, že se na workshopu zbavil vžitých omylů a to, že vždycky dostal pomoc se vším, o co požádal.

Jiří, Praha: Nejsilnějším zážitkem pro něj bylo, když začal cítit energii z prány. Workshop se mu líbil, jako hlavní přínos pro sebe považuje osobní vývoj, práce na sobě, když začal cítit víc energie: "Věřím, že mě ten posun udělal lepším člověkem."

Darina, Praha, ocenila sdílení, propojení, společnou energii, místa síly a mystiky. Workshop jí připomněl, co zapomněla, mohlo se to znovu vynořit a začít používat znovu. Ocenila nastřádané znalosti a prožitky lektorky "není to nic naučeného, vše prožila."

Martin, Ostrava: "Seminář pro mne byl zkouškou těla i ducha. Určitě jsem prošel jakousi očistnou kůrou, při které se odstraňují staré vzorce, návyky a nahrazují jinými (meditace místo jídla).Hlavní přínos pro sebe vidím v tom, že jsem si dokázal, že to jde i jinak než klasickou cestou a cítím se přitom v pohodě. Člověk tady má také dost času na to si vyjasnit myšlenky, cíle, postoje, životní směr. Určitě beru jako přínos ostatní členy semináře, kteří mají povětšinou již zkušenosti s prací s energií nebo jiné zkušenosti a cvičení, které ochotně sdílejí s ostatními. Lenka určitě ví, co dělá, umí vést seminář a odpovídá ochotně na doplňující otázky, kam mě to posunulo? Ukáže čas...."

Jiřina, Německo: Nejsilnějším zážitkem bylo přepnutí na pránu. Důležitá pro ni byla příležitost sdílení s ostatními. Změnilo se u ní vnímání, které se prohloubilo, zvýšily se vibrace, uvědomění: "Jsem více napojená na Univerzum a tím i více sama sebou." Ocenila především meditace.

Miroslava, Praha: "Zažívala jsem okamžiky bezpodmínečné lásky a vděčnosti každý den. Workshop se mi velice líbil, Dostala jsem spoustu jednoduchých a rychlých řešeních v krizových situacích, spoustu cvičení a jednoduchých meditací na čerpání prány... Cítím se více povznesená, v lehkosti, zvýšení vibrací, jasnosti, světla. Nemám hlad...workshop mě hodně posunul, dodal mi větší důvěru v sebe a ve výživu pránou a záměr, posunul mě ve víře a důvěře ve světlo...Lenka mi pomohla svojí pravdivostí a odvahou."

Jana, Praha: mezi její nejsilnější dojmy patří meditace, sdílení, krásné přírodní prostředí, silné energie na Budči. Největším zážitkem pro ni byla velká přechodová meditace a čerpání energie večer po ní. Naučila se hodně od Lenky i ostatních účastníků. Líbilo se jí, že byl workshop zaměřený na duchovní vzestup, který sama také považuje za nejdůležitější: "Posunulo to moje vědomí a pochopila jsem, jak je možné pránu čerpat". Už z domova napsala: "Zatím ... se musím o sebe hodně starat a moc toho nezvládnu, ale čerpání prány mi jde dobře. Na jídlo nemám ani pomyšlení.....Když jsem šla kolem různých restaurací a stánků s jídlem ohromně jsem si užívala tu vůni a to i toho jídla, které mi bylo předtím protivné a nedala bych je do pusy, ale chut´ ani hlad jsem na jídlo neměla. Cítila jsem se úžasně svobodná. Měla jsem pocit, že Bůh mi pomáhá. Takový pocit jsem nikdy nezažila ..."

"Milá Lenko, i po 21 dnech mi stále stačí jen voda, dokonce jsem v pohodě ustála několika denní sraz s přáteli, na kterém se opravdu jídlem nešetřilo. Mirek opravdu překvapil a chápu, že Tě to hodně zamrzelo. Já mám pocit, že si možná myslel, že když zvládá půsty, nebude pro něho problém na pránu přejít, ale duchovní podstata toho všeho mu ještě uniká, ještě musí na sobě hodně zapracovat. A jak bych celý workshop zhodnotila? Dal mi skutečně hodně, sama bych to určitě nezvládla. Ty první čtyři dni intenzivního čištění byly opravdu náročné a Tvoje péče a vlastně i podpora celé skupiny, vědomí, že si všichni procházíme něčím podobným, pomáhalo zvládnout to. Musím ocenit Tvé vedení, plné využití těch osmu dnů k předání maximálního množství informací a technik k čerpání prány a další práce na našem rozvoji. ..." Marie M.

"Neustále se vyhřívám na sluníčku jako ještěrka. Dávám si ještě nějaký den volno na sluníčko a procházky a své blízké. Pro zakotvení. Já shodila 7kg. Nyní již třetí den váha stabilizovaná. Tělo říká, že prána 100%. ... Hlad nemám, jen nějakou tu chuťku. Zítra jedu za maminkou a ona mi s láskou přichystala štrůdlík. Nemám problém s představou, že si kousek dám. Cítím se fakt dobře a stále dostatečně pozitivně. ...Pro Mirka to bylo opravdu silný kafe. On si přišel oťukat vnímání energie a tohle nečekal. I pro mě to bylo tak silný, že jsem chvílemi zuřila a taky se moc těšila domů :-) Na druhou stranu bych svými silami (i s tou největší odhodlaností) nedokázala dojít takového výsledku, který si vlastně stále nedokážu plně připustit. Ty jsi vnesla do procesu radost a otevřenost, ucelila záměr a nejvíce nakopla aktivací. Je úsměvné, že člověk připravený z celého svého srdce poprosí a dostane a poté, když chce zkušenost přiblížit, předat, používá ty nejúčinnější dosažitelné postupy. A tak to bude dle mého se všemi učeními J. Přiznávám, že nedodržuji striktně doporučení pravidelnosti čerpání, ale ponechávám to plynutí času a povinností ... Váha se mi již před 5ti dny zastavila a myslím, že se začínám spravovat. Cítím se příjemně, svobodně. ...Martina M.

"Po návratu ...jsem se zvážila a zjistila úbytek cca 20dkg. To mě překvapilo, ale čekala jsem, jak to půjde dál. Nyní je páty den po návratu a úbytek je 4 kg, což je přijatelné, mám stále rezervu dalších 4 kg do stanovené optimálni váhy a 6 kg do váhy, kterou jsem si dala jako kritickou. Vše probíhá výborně, stále jsem na 100%, jen ranní kávy s medem jsem se ještě nezbavila. Uvidím jak to bude príští týden až manžel přijede, ale jídlo mě nechybí, jen občas mě přepadnou vůně, ale ne tak, abych podlehla. Díky Leni, je mě fajn a jestli bude setkáni nás všech, ráda přijedu. Zahradničím i s rýčem, sázím, pleju, uklízím a vše možná ještě lépe nežli před oněmi 15 dny." Dáša

Agáta poslala reflexi i báseň:

"Posílám pozdravení ze světa kde čas není, ...Osmidenní pránický přechod se mi líbil, byla jsem a stále jsem spokojená. Sáhla jsem si několikrát na dno a nebýt tebe vzdala bych to ve dvacátém dnu. Moc Ti děkuji že jsi stále připravená pomáhat...."Jak se mi daří? Učím se žít sama se sebou,je to práce s mím vnitřním já, mám osobní potíže s pertnerem tak to večer zajím trochou jídla, něco tam , něco zas tady. Tak se učím jak zpracovat vnitřní neklid. ...na práně jsem stále, za to Bohu moc děkuji, tedˇ se učím nepotřebovat ani minimum jídla."

...Píši ti tedˇ k pobavení, hodnocení jiné není.
Proč býti pránikem?
Zjistit spoustu tajemství o světě malém i velikém,
světě v sobě, světě venku, proč motýl sedl ti teď na halenku.
Proč pták krouží ti nad hlavou? Proč letí středem proti tobě?
Zachraňovat tě chce! Ptáš se trochu hloupě.
Tak ukazuje ti příroda že v jednom celku je s tebou a ty s ní,
to je ta pránická lahoda.
Lehni si na zemi, vetkni se do ní, poznej to co nemůžou jiní.
Cítit jak dýchá, cítit jak roste, mám zlost když vidím jak do drnu ted´ někdo kopne.
Mám napsati hodnocení o kurzu osmidenním, co důležité pro mne bylo,
co nejvíce mne oslovilo.
Sedím tady, zírám.....nevím proč duše má zapoměla co tak moc napsat chtěla.
Snad verši tedy napíši lépe o Lence, divě lepé co pomáhá krůček po krůčku
zdolati těžké chvíle.
Proč býti tiše? To pomáhá nám k práně spíše. Nechápala jsem to a pak zcela pochopila.
Vyslechne si každá naše slova, když říkám každá myslím tím i ta hodně hloupá.
Dá nám radu jak na co nahlížet, v každého z nás věří velice.
Poslala mi sílu, když nebylo mi dobře a hle vše stočilo se do zdárného konce.
Prána nadchla mne již dávno což je myslím na začátku hlavno, pak důležité
je si říci:" je čas!" a jíti práně vstříci.
Co mě oslovilo? Duchovní svět, otevřel se záhy jako květ, nejdříve poupě ve mne bylo,
bohatě mne obdařilo.
Duchovno co spojeno je s pránou, svět skrytý co pomáhal mi přejíti.
Tedˇ dělám to znovu když těžko je mi, tíha na mne padá, do duchovního světa se nikdy nezdráhám.
A jak mne to posunulo? Posunulo mne to hodně. Obohacena jsem dosti, píši častozřídka hlouposti. Nevím co má to býti, veršované řádky psáti chtíti.
Leni, ty odpověd´ tedˇ máš už jistě!
Když hmota tlačí mne k temnotám pak prána zase vyzvedá mě,když přibližuji se k té děsivé černé jámě.

Já jsem vesmír, vesmír ve mě je. Takže je vše v pořádku!

Život mi ukazuje, že rovnováha existuje.

Agáta


"...jakoby mě ten seminář vrátil k sobě, ke svým nedořešeným věcem, kterými bych se asi měla zabývat.. dělám si inventuru svých snů, někdy z doby před 10 lety, přepisuji si je do počítače...Myslím si, že pro mne zatím pránická strava není prioritou, ani si nechci plánovat, že bych na ní v budoucnu někdy přešla, pokud by se někdy tak stalo, tak si myslím, že to musí být nějak nenásilně, mimovolně, ne úplně mým úmyslem nebo chtěním...Musela bych asi hodně silně vnitřně cítit, že to tak má být. Mám pocit, že přechod na pránu by pro mne nyní znamenal vyhýbání se jiným záležitostem, kromě toho bych stejně nedokázala přejít, když to prožívám takto. A je to v pořádku. Mám pocit, že jsi to říkala, že jsme každý na jiné úrovni ve svém životě..." Pavla Š.

"Kvantově si hraji, používám mudry... cítím proudit energii, cítím lásku a vděčnost. Největší přínos z kurzu pro mne je ten, že duchovně rostu, ...jsem více v přítomnosti a vážím si bytí. Lednici mám stále vypnutou a živím se lehkou stravou a čerpám pránu. JE MI KRÁSNĚ. Rád si tento kurz zopakuji...moc se těším na další setkání. Děkuji ti." Martin K.

"Některé meditace byly opravdu velmi intenzivní (něco takového jsem ještě nezažil) - cítil jsem např. velmi silnou energii ve srdeční čakře a intenzivně se mi čistily některé blokády v páteřním kanálu. Také jsem měl příznaky vzestupu kundalini. Ohromné horko, které stoupalo tělem. Skvělé. Překvapila mne i účinnost některých muder. Velmi zajímavé. Určitě stojí za to se jim občas věnovat.... rušení geopatogenních zón - to je fakt bomba. Uměl jsem odrušit zóny vždy jen dočasně a spíš jsem řešil, jak umístit nábytek, aby se jim obyvatel příbytku vyhnul a trávil jim pokud možno, co nejméně času. Ale kompletně je vyrušit, to jsem rozhodně neuměl.... vlastní přechod byl také velmi zajímavý. ...I když jsem na práně jen z části (zatím mi to tak vyhovuje), hodnotím to velmi pozitivně. Podstatné je, že jsem více poznal principy, jak to funguje a alternativní metody a hlavně jsem zjistil, že opakované přechody jsou výrazně snazší. Podle mně se tělo postupně přizpůsobuje a vše jde snáz....Nyní jsem na tom tak, že na práně jsem částečně. Jím podstatně méně než kdykoli dříve a mám více energie. Kromě toho jsem začal fyzicky více cvičit, což mi při mém sedavém zaměstnání prospívá. Co se týká jídla, snažím se řídit intuicí a pocity, a někdy mám na něco prostě chuť. S jídlem experimentuji a hledám optimální množství a vyhovující potraviny. Těžší jídla mi každopádně moc nevyhovují, takže můj jídelníček prochází další výraznou změnou. Pro mne je to další postupný krok, takže za mně SUPER. Překonalo to mé očekávání. S pránou budu dál experimentovat a toto není určitě konečný stav. Velké díky!" (Milan, s již vlastní pránickou zkušeností před workshopem).

"Kdyz jsem jel na workshop nic jsem neocekaval, jen to bylo vyusteni zameru,ktery jsem si dal před par lety, když jsem viděl přednásku na you tube Henryho M. A před rokem. Jakmile jsem Tě videl ve filmu W.Poltikovice a bylo tam tve jmeno a na googlu mi vyskocilo, ze pořádáš workshop. Bylo rozhodnuto. Behem workshopu jsem nic nesoudil, jen jsem nechaval veci, udalosti prichazet. Bylo prijemne, ze dum se zahradou poskytoval klid,bezpeci a zazemi po celou dobu. Moznost spat venku na zahradě, příjemne prochazky v okoli . Cely program mi vyhovoval, pravidelné čerpaní prány, hodinka práce na zahrade. Meditace, které jsem se naučil denne praktikuji v domluvené časy a citim jak mi pomáhají se stale udržovat ve stavech zvýšeného vědomí. přestože jsem po třech nedělích začal jíst (jím méně a převládá syrova strava) mám mnohem vice energie, mene spim nez před workshopem a mnohem dríve si mi obnoví energie po jakekoliv praci. Jsem citlivejsí, snesl bych občas brneni v kontaktu s lidmi. Workshop me v mnohem inspiroval, at uz to jsou . mudry, cerpani prány, práce s cakrami, zkoumaní barev, hudby. Dekuju za pruvodcovství a energii, které jsi do toho dala. Dekuju spolucestovatelum za jejich energii. Pránický přechod ma v mem albu nezapomenutelnych udalostí významné místo. At se dobre deje!" (Tomáš R)

"...nejsem si jistá, ale na práně jsem asi nebyla, přestože jsem měla nárůst váhy i energie, ale nezaznamenala jsem okamžik přepnutí, který by měl být nepřehlédnutelný ...neustála jsem to v práci při přípravě jídel, jen co jsem ochutnala-skončila jsem v pasti... jsem ti vděčná za týden který jsem u tebe strávila, i když jsem teď nepřešla, ten týden mi dal velmi mnoho. Děkuju ti za posun ve vědomí kterým jsem prošla....Děkuju i za opětovný návrat k jídlu, protože mě tentokrát přivedl k uvědomění si kde mám zásadní blok, který mi brání v přechodu či udržení se na Práně.....až si to vše zpracuju-jdu do toho znovu:....Děkuju celému kruhu, od všech se mi dostalo vzácných darů do vědomí-šitých na míru :)) Vyléčila se stará zranění-jak fyzická, tak psychická...Jediné co se mi nelíbilo a co bych změnila--všechna setkání v kruhu bych dělala venku, ale je mi známo že není možné zavděčit se lidem všem:)). S úctou a vděčností" (Vladana)

"Seminář mi přinesl prožitky, kteří prohloubily mé osobní vnímání prány, zejména tyto:

  • intenzivní prožitek vnímání sloupu světla nad hlavou při aktivačním rituálu prováděným Lenkou,
  • neobyčejně působivý prožitek bodového vnímání světla přesněji bodového "absorbování" pramenů světla v jednotlivých bodech spánkových oblastí hlavy, asi někde nebo možná přesně na místech, kde jsem vnímala prsty Lenky při aktivačním rituálu den před tím (měla jsem pak hlavu naplněnou samým světlem (vědomí světla, prána?),
  • zatím neopakovatelný fascinující prožitek výživy pránou a Boží láskou v meditaci jeden večer na semináři před tím než jsem usnula, ten prožitek byl výjimečný tím, že se při něm jednalo o mém absolutním přesvědčení, že jsem vyživována pránou, i Láskou (zatím je jediný tak pro mě jednoznačný - ochutnávka?),
  • při každé meditaci byl nějaký zážitek na úrovni těla, reagovalo na světlo a lásku z něj, jakoby "žádalo" více:-).

Z nečekaného úspěchu na semináři, kdy jsem se subjektivně cítila být z 90 až 95 % na práně, jsem momentálně na práně asi ze 60 %, opět podle vnitřního pocitu. Ode dne, kdy jsem se na seminář začala připravovat,... do dneška jsem zhubla zhruba 6 kg, ... cítím se velmi dobře, mám více energie, spím o 2 - 3 hodiny méně, tj. 5 - 6 hodin denně, a stačí mi to, i večer mám dostatek energie, pouze po večerní meditaci a čerpání prány moje energie se tak "ukolébají", že jdu pak spát:-). V čase čerpání prány a meditací prožívám stavy naplnění pránou skoro o 100 %, toto prožívání mě podporuje v pokračování cestou k práně. Stále mi tedy zůstává "chuť" na pránu, což mě velmi těší a povzbuzuje. Jím hlavně syrovou stravu - zeleninu a z 1/4 ovoce plus nějaké oříšky a něco málo row sušené semínkové chlebíčky...Velmi mě oslovovalo vedení semináře ze strany Lenky, zejména to, že pracuje s nejvyššími energiemi - při práci se obrací k Bohu, Ježíši. Zejména tento fakt vzbuzuje ve mně velkou důvěru v poctivost jejího záměru, jejich slov, její práce, jejího života. Jak ale současně říká, Bůh je jeden, nezáleží, jak ho různá náboženství pojmenovala. Je otevřená, podpoří v pravou chvíli a na úkor svého času a plánů, pokud má jiný názor na věc, sdělí to možná i nekompromisně, zase pak na opačnou stranu přijme i názor druhého na věc (stejně nejčastěji debatujeme o stejné věci různými způsoby a pak si nerozumíme:-)), je to člověk, se kterým ti druzí mohou být otevření též ... Je spontánní, improvizuje, techniky, meditace, které s námi prováděla, většinou byly intuitivní, podle stavu skupiny, jejího cítění, situace. Je neobyčejně činorodá a obětavá, což je na jednu stranu ohromně povzbuzující, protože člověk vidí, kolik má energie a jak vysokou jí má, když žije na práně." (Olga)

"I když jsem se po čase vrátila k jídlu a zabředla do běžného života, jako byl předtím, musím říct, že seminář mě velmi ovlivnil. Díky nejedení a čerpaní prány jsem se posunula - vyčistila jsem se na fyzické i mentální úrovni. Vrátila jsem se k jídlu, ale většinou mě to přirozeně táhne k živé stravě... Dlouho jsem se chystala udělat nějaké změny v životě a v bytě, ale nějak jsem nevěděla jak na to... Po příjezdu domu jsem hned automaticky věděla, jak to v tom bytě zařídit a věci urovnala neuvěřitelnou rychlostí a k dokonale funkčnosti. Co se týče života, tak i tam jsem udělala finální rozhodnutí, ujasnila si, jak to chci...Seminář byl příjemný, je to nezapomenutelný zážitek a bylo fajn potkat tolik skvělých lidí, s kterými jsem si rozuměla a mohla cokoli sdílet. Lenka se nám maximálně věnovala a není nic, co bych vytkla...byla velmi ochotná a opravdu nám chtěla co nejvíce pomoci. Během semináře se nám věnovala v podstatě pořád a také nám věnovala spoustu svého času i po semináři. Určitě ještě někdy půjdu na nějaký seminář. Lenka předává informace, které se člověk jen tak někde nedozví a také během sdílení s ostatními si člověk mnohé uvědomí. Děkuji za krásný zážitek, obohacení a péči o nás! S láskou a vděčností (Marie M.)

Jsem velmi vděčná za kvalitní hluboký program a společné tvoření v domě, na zahradě i na výletech. Bylo mi líto, že někdy byl rozmělňován zbytečným povídáním v době mimo program, kdy bych uvítala posvátné mlčení. Cením si Tvé pravdivosti a opravdovosti - nic neskrýváš, jsi sama sebou a všechny a všechno s láskou přijímáš.(Hana)

Společné čerpání prány je pro mne velká podpora, moc si to užívám a děkuji :-). Dojmy a poznatky z workshopu ve mně ještě uzrávají, každopádně když to zatím jen předběžně shrnu, tak to pro mě bylo velké světlo :-) (Michal)

"Celý týden byl výborný, nemám moc co dodat. Pokud se vyskytly nějaké překážky, byly jen na mé straně. Posun cítím. Pránický způsob bytí nemám úplně zpracovaný v mysli. Ale věřím vše jde správným směrem. Děkuji ...". Jirka P.

" I když mě žití jen z prány přitahuje už několik let (a samotnému se mi přejít nepodařilo), s přihláškou na ČPP jsem stejně hodně váhal. Potřeboval jsem potvrzení toho, že svou důvěru nevyplýtvám špatným směrem. Odpověď jsem dostal až v tu chvíli, kdy jsem si pustil video s rozhovorem s Lenkou, která semináře vede - v ten moment jsem měl jasno a věděl jsem, že to bude v pořádku a že je to pro mě. Na semináři nás bylo devět a - už teď prozradím pointu - minimálně dvěma z nás se podařilo plně přejít na pránu. Osobně bych tam přiřadil ještě třetího, ale ten to jednak vůbec neřešil a bylo mu to úplně jedno:) a taky o něm teď nemám zprávy....Sám pro sebe považuji seminář za hodně přínosný, přestože mně samotnému se přejít nepodařilo. Asi nejdůležitější pro mě byly řízené, společné meditace (spojené s čerpáním prány), ohromné množství tematických informací i pozvedávající prostředí.

Moje příprava byla intuitivní - několikadenní RAW detox, za který jsem si byl v průběhu semináře vděčný (přesto zdůrazním, že pro každého může být dobré něco jiného). Mé první dny na semináři byly ve znamení pocitu vnitřního nedostatku. To se trochu zlepšilo až 4.den, kdy jsem začal být aktivnější při pravidelných čerpáních a pracoval jsem víc s osobními vizualizacemi. Ráno co ráno jsem se pak probouzel čilejší, radostnější a aktivnější - a to po čím dál kratším spánku, který po pár dnech klesl na nějaké 3-4 hodiny denně. Pravidelně v průběhu dne ale má aktivita i vnitřní radost klesa ly a odpoledne jsem měl naopak ve znamení únavy, nesoustředěnosti a někdy i lehké podrážděnosti. Všechny prožitky se tak nějak zintenzivnily, ale jen u těch nocí to bylo čistě pozitivní - i spánek se mi proměnil a sny se najednou staly... živějšími a tak nějak víc naplňujícími.

Zajímavá věc byla, že např. 6. den po večerním čerpání se mi chtělo běhat a vydat víc fyzické energie, tak jsem vyrazil na cca 2-2,5km dlouhou trasu (nejsem úplný lenoch, ale normálně neběhám, jak je rok dlouhý), přičemž po celou dobu běhu jsem necítil vůbec žádnou únavu (po šesti dnech bez fyzického jídla). Nicméně jakmile jsem doběhl a zastavil se, únava se pozvolna začala projevovat. Poslední dny semináře byly přibližně ve stejném duchu - skvělé noci, rána lepší, odpoledne horší. Po těch osmi dnech jsem nepociťoval fyzický hlad, ale vnímal jsem přesto pocit nějakého vnitřního nedostatku, nenaplněnosti, stejně jako na začátku. Také se u mě občas začala ozývat jakási nepříliš velká, svíravá bolest (spíš jakoby malá křeč nebo ještě přesněji pocit sevření) na levé straně těla pod žebry. Pokračoval jsem dál bez fyzického jídla s každodenním čerpáním až do 12.dne, kdy jsem si zjistil, že ten svíravý pocit je v oblasti, kde by měla být slezina, což mě trochu vyděsilo. Protože jsem celých těch 12 dn  neměl stolici, rozhodl jsem se svému tělu zkusit pomoci vnitřním klystýrem (šťáva z 1kg kysaného zelí + dvě lžičky soli), aby nemuselo vstřebávat kdovíco ze zbylé potravy ve střevech, ve které už třeba nic prospěšného není.. Ale nebyl to dobrý nápad. Nacpat skoro litr extra slané a kyselé šťávy do naprosto staženého žaludku se mi sice nakonec pod tlakem podařilo, ale výsledek se nedostavil v takové míře, jak bylo třeba. Kromě toho, že mi bylo pár minut hodně, hodně(!) špatně, si moje tělo velkou část těch čerstvých živin stejně podrželo a nevyloučilo je. Navíc jsem se ten den ráno poprvé zvážil - do té doby jsem se tím neobtěžoval - a zjistil jsem, že za těch cca 16 dnů (i s přípravou) jsem shod il asi 10 z 85kg. To mě hodně překvapilo, protože podle toho, jak jsem se cítil, jsem odhadoval váhový úbytek na max. 5-6kg. A taky mě tohle všechno natolik demotivovalo (tak výrazná ztráta váhy - přestože mi vůbec nevadila, spíš jsem ji vítal - naznačovala, že i přes jiné indicie jsem na pránu ani po těch dvou týdnech nepřešel), že jsem se znovu vrátil k jídlu a tím jsem své snažení pro danou chvíli přerušil.

Ale i přesto, že pro mě v tuhle chvíli ještě nepřišel ten správný čas, jsem moc rád, že jsem měl možnost na semináři být a zažít si to, a i poznat další lidi se stejným naladěním. A jak už tu někdo napsal dřív, všechno to je jen o tom, jestli (případně kdy) si sami sobě povolíme udělat ten krok a přejít. Pro mě to je zásadní změna a velký vibrační posun a proto si to nejspíš dělám složitější:) Protože jak jsem sám viděl, tak s pozitivním přístupem a bez očekávání překážek to jde snad už od prvního dne!:). Ondřej, Ch.