SPOLEČNÉ ČERPÁNÍ PRÁNY

Když jsem kdysi přemýšlela, jak pomoci především účastníkům účastní přechodového workshopu v udržení energie po příchodu domů, napadlo mě několik věcí:

  • celý workshop je uzpůsobený tak, že se snaží kopírovat naše přirozené životní podmínky (intenzivní práce),
  • nevytváříme umělé prostředí, nesledujeme se, zda-li neslábneme (u sebe jsem to také hned na počátku zavrhla),
  • součástí každého dne je hodina práce v domě a na zahradě,
  • zaměřujeme tímto způsobem program, připravujeme se i na situace, které po návratu mohou nastat,
  • následná péče: několik týdnů po workshopu jsem nově v určený čas půlhodinu na skypu, kromě obvyklé možnosti mi zavolat nebo napsat, pokud je potřeba,
  • čerpáme společně pránu i poté, co se rozejedeme každý svým směrem: protože jednou z příčin návratů k pevné stravě může být to, že přicházíme o podporu skupiny, nabídla jsem už po prvním osmidenním workshopu účastníkům přechodu pokračovat ve společném čerpání prány na dálku. Skupině zároveň pomáhám - přivádím pránu do kruhu, a přinejmenším několik prvních týdnů až měsíců se každý den soustředím na každého, kdo tu byl na posledním přechodu. Postupem se z konkrétní práce a tváří stává kruh, pokud se někdo neozve a neřekne si speciálně o podporu pro nějakou chvíli, situaci nebo stav.

Myslím, že každý, kdo v tomto čerpání prány pokračuje, cítí sílu přinejmenším sílu společenství a kruhu.

Když jsem společné čerpání prány v duchu nabídla v r. 2015 poprvé, mluvila jsem i o dalším aspektu tohoto spojení - prána pro mne souvisí s nárůstem vnitřní svobody, jasnosti mysli, vzestupu vědomí. Pokud posilujeme tyto kvality v sobě, a probouzíme se, pomáháme tím ostatním, Zemi, světu.

Vlastní osobní rozvoj a probuzení vzestup vědomí, a pomoc skrze sebe Zemi, obnova posvátnosti, čistoty, se pravidelně objevuje i mezi motivací všech, kdo se workshopů účastní.

Už tehdy jsem říkala, že jednoho dne tuto možnost otevřu pro všechny. Pokud tedy chcete, připojte se !

Nemusíte "být na práně", stačí, že si ji přejete čerpat anebo zvýšit její podíl. Jistě to nebude takové, jako kdybychom se znali osobně a měli takové spojení jako je možné navázat mnohadenním sdílením a prací, ale i tak můžete cítit tuto sílu.

Čas pro společné čerpání prány najdete na stránkách uzavřené skupiny Český pránický přechod. Důvody jsou technické - jde o informaci pro ty z vás, kdo se opravdu chtějí - ať za účelem čerpání prány nebo vzestupu vědomí nebo obojího - připojit. O připojení do skupiny může požádat kdokoli, stačí, že o pránu máte zájem.

MOŽNÝ POSTUP ČERPÁNÍ PRÁNY

Čerpat pránu můžeme různým způsobem, stačí i pouhým záměrem nebo pozorností, pokud už máme otevřenou cestu (nemáme-li - zkoušíme - jednoho dne to naskočí :-)!), řada technik je založena na práci s dechem, tělem a vědomím.

Jedna z mnoha možností společného čerpání na dálku:

Několikrát se zhluboka nadechněte chodidly a vydechněte sedmou nebo vyšší (asi 30 cm nad hlavou) čakrou. Prociťujte spojení se zemí skrze nadechování chodidly. Při výdechu Nechte odplout všechno napětí, starosti, myšlenky.

Soustřeďme se na to, že spolu sedíme v kruhu. I když nevidíme a neznáme svoje tváře, známe svá srdce, hluboko uvnitř jsme všichni spojení, nyní i společným záměrem. Nechme skrze srdce v kruhu (po směru hodinových ručiček) proudit světlo.

Můžeme také požádat o pránu, o pránickou výživu pro všechno, co potřebujeme - pro fyzické tělo, energetická těla, na všech úrovních, pro tento okamžik, pro tento den.

Zaměříme se na dech. Stále se nadechujeme skrze chodidla a vydechujeme (světlo) skrze sedmou nebo osmou čakru. Při výdechu nás světlo obklopuje, vytváří kolem nás kužel světla. Pokud na chvíli zadržíme dech, můžeme cítit, jak světlo i energie vzrůstá. Vnímejte, jak Vás toto světlo prostupuje, a naplňuje vaše buňky. Můžeme začít nadechovat a vydechovat jenom srdcem. Uvědomujeme si světlo kolem sebe, v sobě, i světlo, které k nám přichází, a probouzí a oživuje naše buňky zevnitř.

Sedíme v kruhu, i když nevidíme své tváře. Vnímáme jeho sílu a všechny další pocity a vjemy, bez hodnocení, jen je necháme přicházet a odcházet - s vědomím pokory a vděčnosti, vůči Bohu i Zemi. 

S vědomím, že tímto způsobem pomáháme a podporujeme sebe, ale i vzestup vědomí, vlastní, lidí i Země.


ČASY SPOLEČNĚHO ČERPÁNÍ

  • 8. 12
  • 12:12
  • 21:12